Bergen Spillfestival NM i cafesjakk

Bergen, fredag 4. august 2017
Bergen Spillfestival
Pekere:
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
Innbydelse
Turneringsservice
Bergen Spillfestival

Laget av
Eirik T. Gullaksen
      
Irina Turova ble cafesjakkmester Fra 1. runde
Irina Turova ble cafesjakkmester
(Foto: Eirik T. Gullaksen)
Fra 1. runde
(Foto: Eirik T. Gullaksen)

Gruppe A

PlNavnn-Eloi-EloKlubb123456FCupseirePoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Irina TurovaTromsø +29  +39  +31  =02  +05  +08  +02 +
5.5
19.0
21.0
18.25
 2373 (-40)
GM Maxim TurovTromsø +35  +07  +03  =01  +15  +10  -01 -
5.5
22.0
24.0
21.25
 2314 ( +0)
FM Daniel HersvikHaukås +32  +09  -02  +12  +11  +15  
5.0
21.0
23.5
18.00
 2235 ( +0)
Stig K. MartinsenBergens +28  +30  -15  +16  +09  +07  
5.0
18.0
20.5
17.00
 2118 ( +0)
Ole Johan ValakerSøråshøgda +26  +06  +16  =15  -01  +17  
4.5
20.0
23.0
15.75
 2214 ( +0)
FM Halvard HagesætherSevland +13  -05  -08  +40  +18  +21  
4.0
19.0
21.0
12.50
 1854 ( +0)
Jørgen AarstadBergens +40  -02  +20  +37  +21  -04  
4.0
19.0
21.0
10.50
 2066 (+2066)
Henning EttrupSøråshøgda -15  +48  +06  +23  +25  -01  
4.0
19.0
19.0
10.00
 1974 ( +0)
Eirik AarnesBergens +46  -03  +35  +29  -04  +22  
4.0
17.5
18.5
8.50
 1822 ( +0)
10 
Arn-Tore HaugsdalMasfjorden +41  -24  +22  +43  +19  -02  
4.0
17.0
18.5
10.00
 1936 ( +0)
11 
Eivind Riise Hauge =22  +33  =21  +36  -03  +24  
4.0
16.5
18.5
10.50
 1916 (+1916)
12 
Håvard Holder +27  -16  +32  -03  +29  +36  
4.0
16.5
18.5
10.00
 1795 ( +0)
13 
Stig Omar EideLuster -06  -26  +48  +34  +23  +25  
4.0
15.5
15.5
8.50
 1741 (+46)
14 
Kay Hægland -39  -29  +41  +35  +36  +43  
4.0
10.5
12.0
7.50
 1642 (+1642)
15 
Øyvind RiisemSotra +08  +43  +04  =05  -02  -03  
3.5
24.0
25.5
12.75
 2103 ( +0)
16 
WFM Anita GrønnestadBergens +45  +12  -05  -04  =20  +31  
3.5
19.5
21.0
9.75
 1936 ( +0)
17 
Jonas H RasmussenBergens +38  =18  +24  -21  +37  -05  
3.5
16.0
18.0
8.75
 1810 ( +0)
18 
Lars Bjarne MarøySotra +42  =17  -23  +30  -06  +33  
3.5
15.5
17.5
8.75
 1769 (+23)
19 
Kjell M B OlsenSotra =44  =23  =30  +24  -10  +34  
3.5
15.0
16.5
9.00
 1760 (+1760)
20 
Stig Børje LarsenBergens -34  +47  -07  +44  =16  +30  
3.5
14.0
15.0
6.75
 1790 ( +0)
21 
Tor Kristian Larsen|Bergens =23  +44  =11  +17  -07  -06  
3.0
18.5
20.0
8.50
 1857 ( +0)
22 
Hafsteinn AgustssonBergens =11  =25  -10  +27  +32  -09  
3.0
18.0
20.5
9.00
 1672 (-30)
23 
Tom EriksenSotra =21  =19  +18  -08  -13  +37  
3.0
18.0
20.0
8.75
 1660 ( +0)
24 
Svein FolkvordStavanger +36  +10  -17  -19  +38  -11  
3.0
17.0
19.0
8.00
 1732 ( +0)
25 
Jørund BerstadHaukås =33  =22  +38  +31  -08  -13  
3.0
16.0
18.0
7.25
 1633 ( +0)
26 
Mads MunkejordBergens -05  +13  -37  -33  +41  +38  
3.0
15.0
17.0
8.00
 1623 (+1623)
27 
Lars ZieglerBergens -12  +45  -29  -22  +42  +35  
3.0
13.5
15.0
5.50
 1557 ( +0)
28 
Jarle SolliBergens -04  -37  +45  -38  +46  +40  
3.0
12.5
13.5
4.50
 1580 ( +0)
29 
Tom Andre SivertsenSotra -01  +14  +27  -09  -12  =32  
2.5
20.5
23.0
8.25
 1692 ( +0)
30 
Trond Birkeland +37  -04  =19  -18  +43  -20  
2.5
17.5
19.0
5.25
 1723 ( +0)
31 
Tore BrekkeSK 96 +47  +34  -01  -25  =33  -16  
2.5
17.0
18.0
4.75
 1721 ( +0)
32 
Henning BolstadHaukås -03  +46  -12  +42  -22  =29  
2.5
16.5
17.5
4.25
 1572 ( +0)
33 
Halvor Losnedahl =25  -11  =44  +26  =31  -18  
2.5
16.0
17.5
6.50
 1666 (+1666)
34 
Ragnar SkjønhaugSotra +20  -31  =43  -13  +45  -19  
2.5
15.0
16.5
5.75
 1613 (+1613)
35 
Bård FadnesSotra -02  +40  -09  -14  +39  -27  
2.0
18.5
20.5
4.00
 1623 ( +0)
36 
Shaoul Dery -24  +41  +39  -11  -14  -12  
2.0
17.0
19.0
4.00
 1563 (+1563)
37 
Kjetil Bergersen -30  +28  +26  -07  -17  -23  
2.0
16.5
19.0
6.00
 1591 (+1591)
38 
Morten Bygstad -17  +42  -25  +28  -24  -26  
2.0
15.5
17.5
5.00
 1478 (+1478)
39 
Tor Gunnar NordnesSotra +14  -01  -36  -45  -35  +46  
2.0
15.0
16.0
5.00
 1484 ( +0)
40 
Sigve DyrhovdenSotra -07  -35  +47  -06  +44  -28  
2.0
14.5
15.5
2.50
 1593 ( +0)
41 
Magnus A. Gregusson -10  -36  -14  +47  -26  +48  
2.0
14.0
14.0
1.00
 1409 ( +0)
42 
Jarle SivertsenSotra -18  -38  +46  -32  -27  +47  
2.0
12.0
13.0
2.00
 1325 (+1325)
43 
Morten L MadsenSotra +48  -15  =34  -10  -30  -14  
1.5
16.5
16.5
1.25
 1506 ( +0)
44 
Torkel Kvinge TandeMasfjorden =19  -21  =33  -20  -40  =45  
1.5
14.5
16.0
3.75
 1491 ( +0)
45 
Simen Leirvåg -16  -27  -28  +39  -34  =44  
1.5
14.0
15.5
2.75
 1431 (+1431)
46 
Nils Kåre SkareSotra -09  -32  -42  +48  -28  -39  
1.0
13.5
13.5
0.00
 1173 (+1173)
47 
Gunnar EikenSotra -31  -20  -40  -41  +48  -42  
1.0
12.0
12.0
0.00
 1203 ( +0)
48 
Trond Nils Hansen -43  -08  -13  -46  -47  -41  
0.0
12.5
13.5
0.00
 1038 (+1038)


yvind Westre vant B-gruppen. Fra B-gruppen.
yvind Westre vant B-gruppen
(Foto: Ukjent)
Fra B-gruppen
(Foto: Eirik T. Gullaksen)

Gruppe B

PlNavnn-Eloi-EloKlubb123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Øyvind Westre +14  +11  +09  +10  +02  +04
6.0
19.0
22.0
22.00
 1456 (+1456)
Frode KvandahlSortland +03  +12  +08  +06  -01  +09
5.0
21.5
24.5
18.50
 1413 ( +0)
Mads Lundeland -02  =18  +19  +23  +05  +08
4.5
17.5
18.5
12.25
 1121 (+1121)
Svein Atle HusHaukås +05  -08  +12  +11  +06  -01
4.0
20.5
23.5
14.00
 1247 (+1247)
Eliseo Cuellar -04  +20  +22  +14  -03  +10
4.0
17.0
19.0
10.50
 1143 (+1143)
Anders H. Vågenes +25  +21  +13  -02  -04  +11
4.0
17.0
18.0
9.00
 1045 (+1045)
Sara Marie Skaug BjørklyBergens -24  +25  +21  -08  +13  +12
4.0
12.5
13.5
9.00
 0932 (-14)
Roar FløtreBergens +23  +04  -02  +07  =09  -03
3.5
21.0
22.0
10.75
 1092 (+1092)
Torbjørn Sollesnes +20  +16  -01  +13  =08  -02
3.5
20.5
22.5
9.75
 1163 (+1163)
10 
Carl Erik MarkhusSotra +26  =19  +15  -01  +20  -05
3.5
17.5
18.5
7.25
 1013 (+42)
11 
Scott BirnieSotra +18  -01  +16  -04  +14  -06
3.0
20.0
22.5
8.50
 1124 ( +0)
12 
Øyvind Ørnulfson LavikBergens +19  -02  -04  +18  +15  -07
3.0
18.5
21.0
8.00
 0966 (+966)
13 
Daniel Bjørgo +15  +24  -06  -09  -07  +18
3.0
17.0
18.0
6.50
 0928 (+928)
14 
Øyvind GrønengBergens -01  +23  +24  -05  -11  +20
3.0
16.0
17.0
4.00
 0984 ( +0)
15 
Erlend HolgersenBergens -13  +17  -10  +16  -12  +21
3.0
15.5
17.5
8.00
 0912 (+912)
16 
Paul Sigve AmundsenSotra +17  -09  -11  -15  +23  +22
3.0
14.5
15.5
6.00
 0910 ( +0)
17 
Per EngumSotra -16  -15  -18  +19  +24  +23
3.0
12.0
13.0
4.50
 0820 (+820)
18 
Dag Mongstad -11  =03  +17  -12  +22  -13
2.5
16.5
18.5
7.25
 0897 (+897)
19 
Anne Kathrine Bøe -12  =10  -03  -17  +25  +26
2.5
15.0
16.0
3.75
 0741 (+741)
20 
Arve Nils HansenBergens -09  -05  +25  +21  -10  -14
2.0
16.0
17.0
3.00
 0785 ( +0)
21 
Ørjan FlatsethLøperen +22  -06  -07  -20  +26  -15
2.0
15.0
16.0
3.00
 0754 (+754)
22 
Dan FrøskelandBergens -21  +26  -05  +24  -18  -16
2.0
12.5
13.5
2.00
 0701 (-58)
23 
Ole RasmussenBergens -08  -14  +26  -03  -16  -17
1.0
17.0
18.0
1.00
 0660 ( -6)
24 
Joel Dyrhovden +07  -13  -14  -22  -17  -25
1.0
15.0
16.0
4.00
 0576 (+576)
25 
Ørjan Bjørgo -06  -07  -20  -26  -19  +24
1.0
13.5
14.5
1.00
 0531 (+531)
26 
Øystein Halland -10  -22  -23  +25  -21  -19
1.0
11.0
12.0
1.00
 0467 (+467)

Arrangementet er stttet av Bergenhus og rstad Kulturkontor, Seksjon for kunst og kultur.