LOGO

Bergens Schakklub - Resultater fra 2017



Dugnadslyn 4 (9/5 2017)

Se ogs resultater hos Turneringsservice.

Gruppe A
PlNavnKln-Eloi-EloKlubb123456789PoengBergern-Prestasjon
IM Kjetil StokkeM
2339
2346
Bergens +6  +8  +9  +5  -4  +2  +7  -W  +3
7.0
24.50
 2050 ( +0)
WFM Anita Grønnestad1
1908
1966
Bergens +9  +5  =4  -W  +7  -1  +3  -6  +8
5.5
18.25
 1908 ( +0)
Jon Gunnar Tufta1
1776
1844
Bergens -W  +6  +8  +9  +5  +4  -2  -7  -1
5.0
15.50
 1871 ( +0)
Lars Bjarne Marøy2
1680
1677
Sotra -5  -W  =2  +7  +1  -3  -6  +8  +9
4.5
16.75
 1839 (+55)
Øyvin Strand1
1807
1880
Bergens +4  -2  +7  -1  -3  -6  +8  +9  -W
4.0
11.50
 1780 ( +0)
Afras Mansoor1
1899
2037
Søråshøgda -1  -3  -W  -8  -9  +5  +4  +2  -7
3.0
14.00
 1682 ( +0)
Geir O. Aagedal2
1511
1742
Bergens -8  +9  -5  -4  -2  -W  -1  +3  +6
3.0
9.50
 1730 ( +0)
Jørgen Aarstad4
Bergens +7  -1  -3  +6  -W  =9  -5  -4  -2
2.5
6.75
 1658 (+1658)
Liam Jansson Rønnestad3
1473
1587
Søråshøgda -2  -7  -1  -3  +6  =8  -W  -5  -4
1.5
4.25
 1571 ( +0)

Gruppe B
PlNavnn-Eloi-EloKlubb123456789PoengBergern-Prestasjon
Snorri Vikanes Bjarnason
Bergens +5  +4  +2  +6  +9  -W  +3  +7  +8
8.0
28.00
 1433 (+1433)
Øivind Svae
1210
Bergens +6  +9  -1  -3  +7  +8  +5  +4  -W
6.0
17.00
 1254 (+17)
Glenn Andersen
1279
1736
 +8  +5  -4  +2  -6  +9  -1  -W  +7
5.0
15.00
 1140 ( +0)
Njål Lura
1276
1500
Sotra +9  -1  +3  +7  +8  -5  -W  -2  +6
5.0
12.00
 1140 (-47)
Ariza Hina
1381
1525
Søråshøgda -1  -3  +7  +8  -W  +4  -2  +6  +9
5.0
12.00
 1127 ( +0)
Arve Nils Hansen
949
Bergens -2  -W  +9  -1  +3  -7  +8  -5  -4
3.0
6.50
 1007 ( +0)
Ole Rasmussen
675
Bergens -W  +8  -5  -4  -2  +6  =9  -1  -3
2.5
4.25
 0987 (+250)
Øyvind Ø. Lavik
Bergens -3  -7  -W  -5  -4  -2  -6  +9  -1
1.0
0.50
 0779 (+779)
Erlend Holgersen
Bergens -4  -2  -6  -W  -1  -3  =7  -8  -5
0.5
1.25
 0722 (+722)

Dugnadslyn 3 (2/5 2017)

Se ogs resultater hos Turneringsservice.

Gruppe A
PlNavnKln-Eloi-EloKlubb12345678910PoengBergern-Prestasjon
IM Kjetil StokkeM
2339
2346
Bergens +4  +6  +3  =2  +5  +4  +6  +3  +5  +2
9.5
36.75
 2305 ( +0)
IM Eirik GullaksenM
2333
2360
Bergens +6  +3  +5  =1  +4  +6  +3  +5  +4  -1
8.5
28.75
 2202 ( +0)
Miodrag Malisic1
1860
 +5  -2  -1  -4  +6  +5  -2  -1  +6  +4
5.0
9.50
 1977 (+1977)
Geir O. Aagedal2
1511
1742
Bergens -1  =5  +6  +3  -2  -1  +5  +6  -2  -3
4.5
9.25
 2035 ( +0)
Øyvin Strand1
1807
1880
Bergens -3  =4  -2  -6  -1  -3  -4  -2  -1  +6
1.5
3.25
 1715 ( +0)
Afras Mansoor1
1899
2037
Søråshøgda -2  -1  -4  +5  -3  -2  -1  -4  -3  -5
1.0
1.50
 1627 ( +0)

Gruppe B
PlNavnKln-Eloi-EloKlubb123456789PoengBergern-Prestasjon
Liam Jansson Rønnestad3
1473
1587
Søråshøgda -W  +9  +7  +6  =5  +8  +3  +4  +2
7.5
26.25
 1618 ( +0)
Jørgen Aarstad4
Bergens +9  +7  +6  +5  +8  +3  +4  -W  -1
7.0
21.50
 1545 (+1545)
Snorri Vikanes Bjarnason5
Bergens +6  -5  +8  -W  +4  -2  -1  +9  +7
5.0
12.00
 1324 (+1324)
Njål Lura3
1276
1500
Sotra +7  +6  +5  +8  -3  -W  -2  -1  +9
5.0
11.50
 1330 (+29)
Øivind Svae4
1210
Bergens +8  +3  -4  -2  =1  +9  +7  -6  -W
4.5
11.75
 1294 (+32)
Lars Ziegler3
1390
1578
Bergens -3  -4  -2  -1  +9  +7  -W  +5  +8
4.0
7.50
 1229 ( +0)
Ariza Hina3
1381
1525
Søråshøgda -4  -2  -1  +9  -W  -6  -5  +8  -3
2.0
1.00
 1037 ( +0)
Arve Nils Hansen5
949
Bergens -5  -W  -3  -4  -2  -1  +9  -7  -6
1.0
0.00
 0948 ( +0)
Ole Rasmussen5
675
Bergens -2  -1  -W  -7  -6  -5  -8  -3  -4
0.0
0.00
 0918 (+194)

Onsdagshurtigsjakk (26/4 2017)

Se ogs resultater hos Turneringsservice.

Gruppe A
PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Eirik GullaksenM
2333
2353
Bergens +06  +10  +04  +02
4.0
8.0
9.0
9.00
 2083 ( +0)
FM Benjamin HaldorsenM
2356
2341
Bergens +12  +09  +03  -01
3.0
8.5
9.5
5.50
 2126 ( +0)
Kasper Aamand Petersen1
Haukås +08  +05  -02  +07
3.0
7.5
9.5
6.50
 2079 (+2079)
Miodrag Malisic1
1860
Gambit +13  +11  -01  +06
3.0
7.0
8.0
4.00
 1822 (+1822)
Tom Eriksen2
1555
Sotra +07  -03  +10  =09
2.5
6.5
7.5
3.75
 1833 ( +0)
Geir O. Aagedal2
1512
1742
Bergens -01  +13  +11  -04
2.0
8.0
9.0
2.00
 1707 ( +0)
WFM Anita Grønnestad1
1922
1966
Bergens -05  +14  +08  -03
2.0
7.5
8.5
3.00
 1635 ( +0)
Jørgen Aarstad4
 -03  +12  -07  +11
2.0
6.0
7.0
2.00
 1713 (+1713)
Afras Mansoor1
1939
2037
Søråshøgda -11  -02  +12  =05
1.5
6.5
7.5
2.25
 1604 ( +0)
10 
Henrik Iversen4
1045
1434
Søråshøgda +14  -01  -05  -13
1.0
7.5
8.5
1.00
 1377 ( +0)
11 
Liam Jansson Rønnestad3
1473
1587
Søråshøgda +09  -04  -06  -08
1.0
7.0
8.5
1.50
 1553 ( +0)
12 
Lars Ziegler2
1381
1578
Bergens -02  -08  -09  +14
1.0
6.5
7.5
1.00
 1607 ( +0)
13 
Kolbein Jørgensen4
Bergens -04  -06  -14  +10
1.0
6.0
7.0
1.00
 1200 (+1200)
14 
Asbjørn Myhre2
1753
Flekkefjord -10  -07  +13  -12
1.0
4.0
5.0
1.00
 1194 (+1194)


Gruppe B
PlNavnn-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Snorri Vikanes Bjarnason
Bergens +4  +5  +2  +3
4.0
7.0
9.0
9.00
 1456 (+1456)
Morten Lohne
 +6  +3  -1  +4
3.0
8.0
9.5
5.50
 1237 (+1237)
Andreas Steinvik
 +7  -2  +5  -1
2.0
9.0
10.5
3.50
 1066 (+1066)
Heine N. Johannessen
Haukås -1  +W  +7  -2
2.0
8.5
8.5
1.50
 0983 (+983)
Theo N. Johannessen
Haukås +W  -1  -3  +6
2.0
7.5
7.5
1.50
 0940 (+940)
Ole Rasmussen
675
Bergens -2  =7  +W  -5
1.5
6.5
6.5
0.75
 0663 ( -3)
Gunnar Buer
Bergens -3  =6  -4  +W
1.5
5.5
5.5
0.75
 0634 (+634)

Dugnadslyn 2 (25/4 2017)

Se ogs resultater hos Turneringsservice.

Gruppe A
PlNavnKln-Eloi-EloKlubb12345678910PoengBergern-Prestasjon
IM Eirik GullaksenM
2333
2353
Bergens +6  +3  +5  =2  +4  +6  +3  +5  +4  =2
9.0
33.00
 2035 ( +0)
FM Benjamin HaldorsenM
2356
2341
Bergens +4  +6  +3  =1  +5  +4  +6  +3  +5  =1
9.0
33.00
 2031 ( +0)
Jørgen Aarstad4
Bergens +5  -1  -2  =4  +6  +5  -1  -2  -6  +4
4.5
11.50
 1750 (+1750)
Lars Ziegler3
1390
1578
Bergens -2  =5  +6  =3  -1  -2  -5  +6  -1  -3
3.0
7.50
 1709 ( +0)
Geir O. Aagedal2
1511
1742
Bergens -3  =4  -1  +6  -2  -3  +4  -1  -2  -6
2.5
6.50
 1641 ( +0)
Kolbein Jørgensen4
1341
Bergens -1  -2  -4  -5  -3  -1  -2  -4  +3  +5
2.0
7.00
 1628 (+261)

Gruppe B
PlNavnn-Eloi-EloKlubb123456789PoengBergern-Prestasjon
Ole Rasmussen
675
Bergens +5  +3  +6  +9  -2  +4  -W  +7  +8
7.0
22.00
 1147 (+378)
Jarle Sivertsen
Sotra +6  +9  -W  +4  +1  +7  +8  +5  -3
7.0
22.00
 1095 (+1095)
Øivind Svae
1210
Bergens +4  -1  +7  +8  +5  -W  +6  +9  +2
7.0
22.00
 1080 (-36)
Daniel A. Bruland
 -3  +6  +9  -2  -W  -1  =7  +8  +5
4.5
9.25
 0834 (+834)
Erlend Holgersen
Bergens -1  +7  +8  -W  -3  +6  +9  -2  -4
4.0
6.50
 0796 (+796)
Arve Nils Hansen
949
Bergens -2  -4  -1  +7  +8  -5  -3  -W  +9
3.0
3.50
 0690 ( +0)
Øyvind Ø. Lavik
Bergens +8  -5  -3  -6  +9  -2  =4  -1  -W
2.5
3.25
 0671 (+671)
Stian Lampe
 -7  -W  -5  -3  -6  +9  -2  -4  -1
1.0
0.00
 0497 (+497)
Tony Peltonen
 -W  -2  -4  -1  -7  -8  -5  -3  -6
0.0
0.00
 0440 (+440)

Dugnadslyn 1 (18/4 2017)

Se ogs resultater hos Turneringsservice.

Gruppe A
PlNavnn-Eloi-EloKlubb1234567PoengBergern-Prestasjon
IM Eirik Gullaksen
2333
2360
Bergens +3  +2  -W  -4  +6  +7  +5
5.0
13.00
 2055 ( +0)
Geir O. Aagedal
1512
1742
Bergens -W  -1  -4  +6  +7  +5  +3
4.0
9.00
 2044 ( +0)
Øyvin Strand
1836
1880
Bergens -1  +4  =6  +7  +5  -W  -2
3.5
7.75
 1922 ( +0)
Stig K. Martinsen
2150
2179
Bergens -5  -3  +2  +1  -W  +6  -7
3.0
10.50
 1812 ( +0)
WFM Anita Grønnestad
1922
1966
Bergens +4  +6  +7  -W  -3  -2  -1
3.0
5.50
 1850 ( +0)
Afras Mansoor
1939
2037
Søråshøgda +7  -5  =3  -2  -1  -4  -W
1.5
2.75
 1655 ( +0)
Ariza Hina
1335
1525
Søråshøgda -6  -W  -5  -3  -2  -1  +4
1.0
3.00
 1675 ( +0)


Gruppe B
PlNavnn-Eloi-EloKlubb1234567PoengBergern-Prestasjon
Magnus Myhre
 +3  +2  +6  +4  +7  +8  +5
7.0
21.00
 1083 (+1083)
Arve Nils Hansen
920
Bergens +4  -1  +8  +5  -3  +7  +6
5.0
11.50
 0864 ( +0)
Jonas Kleppe Borlaug
699
1195
Sotra -1  +8  -5  +7  +2  +6  =4
4.5
11.25
 0840 ( +0)
Øyvind Ø. Lavik
Bergens -2  +6  +7  -1  +8  +5  =3
4.5
9.25
 0822 (+822)
Erlend Holgersen
Bergens +8  +7  +3  -2  -6  -4  -1
3.0
6.50
 0689 (+689)
Ole Rasmussen
675
Bergens -7  -4  -1  +8  +5  -3  -2
2.0
3.00
 0583 (-38)
Roar Fløtre
 +6  -5  -4  -3  -1  -2  +8
2.0
2.00
 0595 (+595)
Kari Grønnestad
 -5  -3  -2  -6  -4  -1  -7
0.0
0.00
 0383 (+383)

Kursturnering (6/4 2017)

PlNavnn-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Arthur Uno Rognmo
Bergens +3  =2  +4  +6
3.5
8.5
9.5
7.75
 0000 ( +0)
Trond Henanger
Bergens +7  =1  +6  +4
3.5
6.5
7.5
5.75
 0000 ( +0)
Gunnar Buer
Bergens -1  +7  +5  +8
3.0
6.5
6.5
3.00
 0000 ( +0)
Ole Rasmussen
Bergens +6  +5  -1  -2
2.0
9.0
10.0
3.00
 0000 ( +0)
Dan Johannessen
Bergens +8  -4  -3  +7
2.0
6.0
6.0
1.00
 0000 ( +0)
Arngunna Haga
Bergens -4  +8  -2  -1
1.0
9.0
9.0
0.00
 0000 ( +0)
Rolf Erik Magnussen
Bergens -2  -3  +8  -5
1.0
8.5
8.5
0.00
 0000 ( +0)
Anne Marie Fenstad
Bergens -5  -6  -7  -3
0.0
6.0
7.0
0.00
 0000 ( +0)

Dette var en avsluttende hurtigsjakkturnering for deltakere p klubbens sjakkurs for voksne.


Onsdagshurtigsjakk (29/3 2017)

Se ogs resultater hos Turneringsservice.

Gruppe A
PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Eirik Aarnes2
1564
1702
Bergens +20  +10  +09  +03
4.0
7.0
7.5
7.50
 2034 ( +0)
Afras Mansoor1
1939
1938
Søråshøgda =11  +18  +04  +09
3.5
7.0
8.0
7.00
 1841 ( +0)
Lars Bjarne Marøy2
1680
1677
Sotra +16  +13  +07  -01
3.0
8.5
10.0
6.00
 1712 ( +6)
Alena Ayzenberg2
1660
1992
Bergens +WO  +05  -02  +17
3.0
8.0
8.0
4.50
 1670 ( +0)
Geir O. Aagedal2
1512
1742
Bergens +08  -04  +15  +16
3.0
7.0
8.5
5.50
 1622 ( +0)
Miodrag Malisic1
1860
Gambit +14  -07  +10  +12
3.0
6.5
8.5
6.00
 1811 (+1811)
Liam Jansson Rønnestad3
1473
1586
Søråshøgda +15  +06  -03  =08
2.5
8.5
10.0
5.75
 1694 ( +0)
Henrik Iversen4
1045
1434
Søråshøgda -05  +WO  +13  =07
2.5
7.5
7.5
3.25
 1635 ( +0)
Stig Børje Larsen1
1752
1892
Bergens +19  +12  -01  -02
2.0
9.5
10.5
3.00
 1525 ( +0)
10 
Kjetil Myrlid Aasen1
1948
1873
Haukås +21  -01  -06  +18
2.0
8.0
8.5
1.50
 1480 ( +0)
11 
Njål Lura3
1276
1500
Sotra =02  +19  -12  =15
2.0
7.0
8.0
3.50
 1607 ( +0)
12 
Kasper Aamand Petersen1
Haukås +18  -09  +11  -06
2.0
7.0
8.0
3.00
 1543 (+1543)
13 
WFM Anita Grønnestad1
1922
1977
Bergens +17  -03  -08  +21
2.0
7.0
7.5
2.00
 1280 ( +0)
14 
Jarle Solli2
1508
1729
Bergens -06  -15  +WO  +20
2.0
5.0
5.0
0.50
 1496 ( +0)
15 
Tor Kristian Larsen1
1894
2034
Bergens -07  +14  -05  =11
1.5
7.5
9.5
3.00
 1355 ( +0)
16 
Paul Sigve Amundsen4
1119
1384
Sotra -03  =17  +20  -05
1.5
7.5
8.0
1.25
 1296 ( +0)
17 
Øivind Svae4
1184
Bergens -13  =16  +21  -04
1.5
6.5
7.0
1.25
 1391 (+44)
18 
Ariza Hina3
1335
1386
Søråshøgda -12  -02  +19  -10
1.0
7.5
8.5
1.00
 1428 ( +0)
19 
Kolbein Jørgensen4
Bergens -09  -11  -18  +WO
1.0
5.0
5.0
0.00
 1054 (+1054)
20 
Joakim Aasen4
1158
1378
Haukås -01  =21  -16  -14
0.5
7.5
8.0
0.25
 1014 ( +0)
21 
Fredrik Aasen4
1212
1452
Haukås -10  =20  -17  -13
0.5
5.5
6.0
0.25
 1217 ( +0)


Gruppe B
PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Gunnar Innerdal5
Sotra +22  +03  +06  =02
3.5
9.5
10.0
8.25
 1389 (+1389)
Helge H. Larsen5
 +12  +05  +10  =01
3.5
8.5
10.5
8.75
 1388 (+1388)
Remi Stockman5
 +16  -01  +14  +10
3.0
7.5
9.0
5.50
 1111 (+1111)
Arve Nils Hansen5
920
Bergens +17  -10  +12  +08
3.0
6.5
7.5
5.50
 0924 ( +0)
Nikolai Brandtun5
Haukås +20  -02  +18  +11
3.0
6.5
7.5
4.00
 1029 (+1029)
Brage Brakedal5
 +14  +21  -01  +22
3.0
6.5
7.0
3.50
 1105 (+1105)
Arthur Uno Rognmo5
Bergens -13  +19  +16  +09
3.0
6.0
7.0
5.00
 0741 (+741)
Ole Rasmussen5
675
Bergens +19  +13  =09  -04
2.5
7.5
8.5
4.25
 0713 (+15)
Kim Runar Heggen5
 +23  +11  =08  -07
2.5
7.5
7.5
3.25
 0681 (+681)
10 
Gard Rye Høyforsslett5
910
1298
Bergens +15  +04  -02  -03
2.0
9.5
11.5
5.00
 1028 ( +0)
11 
Harald Lexander5
Bergens +18  -09  +15  -05
2.0
7.5
8.5
3.00
 0732 (+732)
12 
Kristian Rosland5
 -02  +20  -04  +18
2.0
7.5
8.5
2.00
 0883 (+883)
13 
Bror Hernes5
 +07  -08  +22  -15
2.0
7.5
8.0
3.50
 0680 (+680)
14 
Morten Lohne5
 -06  +WO  -03  +17
2.0
7.0
7.0
1.00
 0766 (+766)
15 
Endre Bergli5
 -10  +17  -11  +13
2.0
6.0
7.0
3.00
 0695 (+695)
16 
Eirik Haugstvedt5
607
Bergens -03  =22  -07  +23
1.5
6.5
6.5
0.25
 0585 ( +0)
17 
Bjørn Erlend Tangen5
Bergens -04  -15  +19  -14
1.0
7.0
8.0
1.00
 0458 (+458)
18 
Anders Hopland5
 -11  +23  -05  -12
1.0
7.0
7.0
0.00
 0525 (+525)
19 
Martin Seljeset5
 -08  -07  -17  +WO
1.0
6.5
6.5
0.00
 0224 (+224)
20 
Jonas Kleppe Borlaug5
699
1195
Sotra -05  -12  +23  
1.0
5.0
5.0
0.00
 0588 ( +0)
21 
Carl Erik Markhus55
884
Sotra +WO  -06    
1.0
3.0
3.0
0.00
 0705 (-15)
22 
Jonas Triki5
 -01  =16  -13  -06
0.5
8.5
10.0
0.75
 0609 (+609)
23 
Ragnhild Aalvik5
 -09  -18  -20  -16
0.0
5.0
6.0
0.00
 0228 (+228)

Onsdagshurtigsjakk (22/2 2017)

Se ogs resultater hos Turneringsservice.

Gruppe A
PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Benjamin HaldorsenM
2262
2312
Bergens +16  +04  +13  +02
4.0
7.5
8.5
8.50
 2320 ( +0)
Håvard SkøienM
2080
2146
Bergens +20  +03  +09  -01
3.0
9.0
9.0
5.00
 1891 ( +0)
Lars Bjarne Marøy2
1680
1677
Sotra +08  -02  +07  +12
3.0
8.0
10.0
7.00
 1934 (+44)
CM Abdullah M MuhseenM
2129
2215
Bergens +18  -01  +17  +09
3.0
7.0
8.0
4.00
 1819 ( +0)
Roger Sætre1
1813
1834
Haukås -09  +19  +10  +06
3.0
6.5
7.5
5.50
 1817 ( +0)
Alena Ayzenberg2
1643
1992
Bergens =07  +10  +14  -05
2.5
7.5
9.0
4.75
 1890 ( +0)
WFM Anita Grønnestad1
1931
1977
Bergens =06  +20  -03  +14
2.5
7.0
7.0
2.75
 1764 ( +0)
Paul Sigve Amundsen4
1119
1384
Sotra -03  =11  +20  +13
2.5
6.5
6.5
2.50
 1709 (+91)
Joakim Aasen4
1214
1378
Haukås +05  +17  -02  -04
2.0
9.0
10.0
4.00
 1900 ( +0)
10 
Jørgen Aarstad4
Sotra +19  -06  -05  +16
2.0
6.5
7.5
2.00
 1722 (+1722)
11 
Fredrik Aasen4
1212
1476
Haukås -14  =08  +18  =15
2.0
5.5
6.5
3.00
 1463 ( +0)
12 
Øyvin Strand1
1836
1880
Bergens -17  +18  +15  -03
2.0
5.5
6.5
2.50
 1561 ( +0)
13 
Kjetil Myrlid Aasen1
1962
1932
Haukås +15  =14  -01  -08
1.5
8.0
9.5
2.25
 1579 ( +0)
14 
Stig Børje Larsen1
1749
1892
Bergens +11  =13  -06  -07
1.5
7.0
8.5
2.75
 1600 ( +0)
15 
Ramona Grotle2
1534
1708
Sotra -13  +16  -12  =11
1.5
5.5
6.5
2.00
 1543 ( +0)
16 
Geir O. Aagedal2
1512
1742
Bergens -01  -15  +19  -10
1.0
7.5
8.5
1.00
 1666 ( +0)
17 
Kolbein Jørgensen4
Bergens +12  -09  -04  -19
1.0
7.0
8.0
2.00
 1581 (+1581)
18 
Liam Jansson Rønnestad3
1450
1569
Søråshøgda -04  -12  -11  +WO
1.0
7.0
7.0
0.00
 1325 ( +0)
19 
Mathias Sætre1
1920
1907
Haukås -10  -05  -16  +17
1.0
6.0
7.0
1.00
 1464 ( +0)
20 
Amalie Isabel Merkesvik2
1637
1679
Bergens -02  -07  -08  
0.0
8.0
8.0
0.00
 1310 ( +0)


Gruppe B
PlNavnn-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Harold Pou
 +09  +04  +03  +02
4.0
9.0
11.0
11.00
 1660 (+1660)
Harald Lexander
 +08  +10  +05  -01
3.0
9.0
11.0
7.00
 1365 (+1365)
Sondre Aanstad
 +13  +07  -01  +08
3.0
8.0
9.0
5.00
 1359 (+1359)
Håkon Mangersnes
 +15  -01  +13  +07
3.0
7.0
7.5
3.50
 1252 (+1252)
Eliseo Cuelear
 +16  +06  -02  +11
3.0
7.0
7.0
4.00
 1088 (+1088)
Gard Rye Høyforsslett
910
Bergens =11  -05  +15  +13
2.5
5.5
6.0
2.25
 0943 ( +0)
Morten Lohne
 +12  -03  +09  -04
2.0
8.0
9.5
3.50
 1084 (+1084)
Håvard Torkildsen-Espeland
Haukås -02  +16  +10  -03
2.0
8.0
8.0
2.00
 1025 (+1025)
Theo N Johannessen
Haukås -01  +11  -07  +14
2.0
7.5
8.5
2.50
 1066 (+1066)
10 
Nikolai Brandtun
Haukås +14  -02  -08  +15
2.0
6.0
6.5
1.50
 0916 (+916)
11 
Heine N Johannessen
Haukås =06  -09  +12  -05
1.5
7.5
9.0
2.75
 0844 (+844)
12 
Øyvind Lavik
 -07  =15  -11  +16
1.5
4.0
4.0
0.25
 0660 (+660)
13 
Arve Nils Hansen
895
Bergens -03  +14  -04  -06
1.0
8.5
9.5
1.00
 0856 ( +0)
14 
Ole Rasmussen
675
Bergens -10  -13  +16  -09
1.0
5.0
5.0
0.00
 0641 (-10)
15 
Erlend Holgersen
Bergens -04  =12  -06  -10
0.5
7.5
9.0
0.75
 0598 (+598)
16 
Ole Marius Otterlei
 -05  -08  -14  -12
0.0
6.5
7.5
0.00
 0462 (+462)

pent klubbmesterskap i lynsjakk (25/1 2017)

Se ogs resultater hos Turneringsservice.

Klasse Mester + 1
PlNavnKln-Eloi-EloKlubb123456789PoengBergern-Prestasjon
IM Kjetil StokkeM
2363
2354
Bergens +06  +02  +04  +08  +03  +10  +09  +07  +05
9.0
36.00
 2346 ( +0)
FM Benjamin HaldorsenM
2262
2305
Bergens +10  -01  +07  +05  +06  +09  +04  +08  +03
8.0
28.00
 2308 ( +0)
WFM Anita Grønnestad1
1931
1977
Bergens +04  +08  +09  +10  -01  +07  =05  +06  -02
6.5
19.25
 2160 ( +0)
Miodrag Malisic1
1860
1860
Gambit -03  +10  -01  +07  +05  +06  -02  +09  +08
6.0
15.50
 2127 ( +0)
Håvard SkøienM
2080
2146
Bergens -07  +09  +06  -02  -04  +08  =03  +10  -01
4.5
11.25
 1977 ( +0)
Øyvin Strand1
1839
1885
Bergens -01  +07  -05  +09  -02  -04  +08  -03  +10
4.0
7.00
 1961 ( +0)
Jon Gunnar Tufta1
1766
1840
Bergens +05  -06  -02  -04  -08  -03  +10  -01  +09
3.0
5.50
 1887 ( +0)
Stig K. MartinsenM
2139
2173
Bergens +09  -03  +10  -01  +07  -05  -06  -02  -04
3.0
4.00
 1846 ( +0)
Kenneth Brattetveit1
1757
1809
Sotra -08  -05  -03  -06  +10  -02  -01  -04  -07
1.0
0.00
 1662 ( +0)
10 
Afras Mansoor1
1881
1938
Søråshøgda -02  -04  -08  -03  -09  -01  -07  -05  -06
0.0
0.00
 1599 ( +0)


Klasse 2 + 3 + 4
PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234567PoengBergerInnb.n-Prestasjon
Eirik Aarnes2
1565
1702
Bergens -7  +5  +4  +3  +2  +8  +6
6.0
19.00
 1773 ( +0)
Liam Jansson Rønnestad3
1450
1586
Søråshøgda -4  +6  +3  -7  -1  +5  +8
4.0
11.00
 1531 ( +0)
Jørgen Aarstad4
Sotra W5  +4  -2  -1  +8  -6  +7
4.0
10.50
+ 1472 (+1472)
Kolbein Jorgensen4
Bergens +2  -3  -1  +8  +6  +7  -5
4.0
10.50
- 1521 (+1521)
Geir O. Aagedal2
1512
1742
Bergens w3  -1  +8  =6  +7  -2  +4
3.5
8.75
 1529 ( +0)
Alena Ayzenberg2
1643
2000
Bergens +8  -2  +7  =5  -4  +3  -1
3.5
8.75
 1453 ( +0)
Lulseged Beyene4
 +1  +8  -6  +2  -5  -4  -3
3.0
10.00
 1433 (+1433)
Ariza Hina4
1222
1386
Søråshøgda -6  -7  -5  -4  -3  -1  -2
0.0
0.00
 1113 ( +0)


Klasse 5
PlNavnn-Eloi-EloKlubb123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Gard Rye Høyforsslett
784
Bergens +18  +08  +09  +02  +03  +04  +12  +05  +07
9.0
38.5
42.5
42.5
42.50
 1105 ( +0)
Dan Johannessen
 +10  +14  +05  -01  +06  -12  +13  +04  +03
7.0
39.5
43.5
47.5
34.50
 0918 (+918)
Snorri Vikanes Bjarnarson
Bergens -07  +16  +18  +13  -01  +08  +05  +06  -02
6.0
40.0
43.0
43.0
22.00
 0780 (+780)
Ole Marius Otterlei
 +11  -09  +14  +05  +12  -01  +06  -02  +13
6.0
39.0
43.0
47.0
26.50
 0815 (+815)
Sara Marie Skaug Bjørkly
 +13  +06  -02  -04  +08  +09  -03  -01  +14
5.0
42.5
46.5
50.5
22.50
 0767 (+767)
Morten Lohne
 +12  -05  +11  +09  -02  +10  -04  -03  +15
5.0
37.5
41.5
45.0
21.00
 0732 (+732)
Arve Nils Hansen
895
Bergens +03  -12  +15  -11  -09  +17  +14  +10  -01
5.0
36.5
40.0
41.0
19.00
 0622 ( +0)
Ole Rasmussen
675
Bergens +15  -01  -10  +16  -05  -03  +17  +18  +09
5.0
35.5
36.5
36.5
12.00
 0573 (-48)
Håkon Mangersnes
 +17  +04  -01  -06  +07  -05  =10  +12  -08
4.5
39.5
43.5
44.5
18.25
 0681 (+681)
10 
Erlend Holgersen
Bergens -02  +17  +08  -12  +11  -06  =09  -07  +18
4.5
35.0
36.0
36.0
12.75
 0604 (+604)
11 
Emilija Vlku
Bergens -04  +18  -06  +07  -10  -13  +16  =15  +17
4.5
31.0
32.0
32.0
10.75
 0534 (+534)
12 
Øyvind Lavik
 -06  +07  +13  +10  -04  +02  -01  -09  -16
4.0
41.0
45.0
48.0
20.50
 0669 (+669)
13 
Martin Drange
 -05  +15  -12  -03  +14  +11  -02  +16  -04
4.0
36.5
40.0
43.0
15.00
 0605 (+605)
14 
Cato Longva
 +16  -02  -04  +18  -13  +15  -07  +17  -05
4.0
33.5
34.5
34.5
7.50
 0530 (+530)
15 
Harald Lexander
 -08  -13  -07  +17  +16  -14  +18  =11  -06
3.5
30.5
31.5
31.5
6.25
 0441 (+441)
16 
Bjørn Erlend Tangen
Bergens -14  -03  +17  -08  -15  +18  -11  -13  +12
3.0
31.0
32.0
32.0
5.00
 0382 (+382)
17 
Fatlum Rufati
 -09  -10  -16  -15  +18  -07  -08  -14  -11
1.0
31.0
34.0
34.0
0.00
 0192 (+192)
18 
Mats Vederhus
 -01  -11  -03  -14  -17  -16  -15  -08  -10
0.0
36.5
39.5
40.5
0.00
 0146 (+146)

Vrturneringen (fra 17/1 til 4/4 2017)

Se ogs resultater hos Turneringsservice.

Klasse Mester + 1 + 2
PlNavnKlGPn-Eloi-EloKlubb1234567891011PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Per Erik ManneMM
2039
2129
SK 96 +08      +06  +02  +06  =13  +08    +04  =03
7.0
40.5
40.5
40.5
35.50
 2026 ( +3)
WFM Anita Grønnestad11
1922
1977
Bergens +10  +03  -06  +03  -01  -05  -04  +11  +07  +08  =11
6.5
49.5
53.5
57.5
32.00
 1790 (-26)
Vebjørn Selbekk11
1860
1991
Moss +12  -02  +14  -02  -08    +12  +07  +06  +05  =01
6.5
46.5
47.5
47.5
27.00
 1798 ( -8)
Stig Børje Larsen12
1752
1892
Bergens -13  =10  -11  +14  =10  +09  +02  +06  +08  -01  
6.0
42.0
43.0
43.0
24.50
 1759 ( +2)
Jonatan Ekelund Time22
1624
1815
Bergens +WO  +11  +09  -13  -06  +02  =09      -03  +08
5.5
37.5
37.5
37.5
20.50
 1703 (+14)
Alena Ayzenberg22
1660
2000
Bergens +07  +09  +02  -01  +05  -01  -08  -04  -03  -11  +WO
5.0
51.5
55.5
55.5
21.00
 1690 ( +4)
Jarle Solli23
1508
1729
Bergens -06    -12  +WO  +14    +10  -03  -02  +09  +09
5.0
34.5
34.5
34.5
13.00
 1653 (+22)
Atle Sviland22
1614
1803
Bergens -01  +16  -13  +12  +03    +06  -01  -04  -02  -05
4.0
50.5
50.5
50.5
15.00
 1689 (+12)
Geir O. Aagedal22
1512
1742
Bergens +16  -06  -05  =10  =11  -04  =05  =12  +12  -07  -07
4.0
43.5
47.0
47.0
12.00
 1500 ( -3)
10 
Odd Christoffersen22
1543
1713
Bergens -02  =04  =15  =09  =04    -07  +WO  -11  +12  -12
4.0
39.0
39.0
39.0
11.75
 1486 (-10)
11 
Hafsteinn Agustsson11
1759
1908
Bergens   -05  +04    =09      -02  +10  +06  =02
4.0
37.5
37.5
37.5
20.25
 1755 ( -2)
12 
Lars Ziegler23
1381
1614
Bergens -03    +07  -08  +WO  -14  -03  =09  -09  -10  +10
3.5
39.0
39.0
39.0
11.00
 1477 ( +8)
13 
Lisbeth Haugsvær23
1445
1636
Masfjorden +04    +08  +05      =01        
3.5
22.5
22.5
22.5
19.00
 2093 (+41)
14 
Øyvin Strand11
1836
1885
Bergens     -03  -04  -07  +12          
1.0
21.0
21.0
21.0
3.50
 1432 (-29)
15 
Ramona Grotle23
1534
1701
Sotra     =10                
0.5
4.0
4.0
4.0
2.00
 1543 ( +0)
16 
Kjetil Myrlid Aasen13
1890
1873
Haukås -09  -08                  
0.0
8.0
8.0
8.0
0.00
 1163 (-97)


Klasse 3 + 4 + 5
PlNavnKlGPn-Eloi-EloKlubb1234567891011PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Kolbein Jørgensen44
Bergens +03  +05  =04  -07  +08  +02  +10  +06  +04  +03  +06
9.5
40.5
42.5
44.5
38.25
 1346 (+1346)
Arve Nils Hansen55
920
Bergens -10  -11  +12  +03  +05  -01  -07  -04  +WO  +06  +08
6.0
37.0
37.0
37.0
15.00
 1071 (+28)
Øyvind Andreas Sandø44
1204
1513
Bergens -01      -02  +09  =05  +08  +07    -01  +05
4.5
42.0
42.0
42.0
14.75
 1072 (-31)
Snorri Vikanes Bjarnason55
Bergens +06  +09  =01  +05  -11  -07    +02  -01    
4.5
41.5
41.5
41.5
21.25
 1129 (+1129)
Jan Helge Halleraker55
934
Bergens +08  -01  +09  -04  -02  =03  -06  +WO  -06  +08  -03
4.5
41.0
43.0
43.0
8.25
 0885 (-10)
Andreas Virkesdal Jonsterhaug55
944
1295
Bergens -04  +12        +09  +05  -01  +05  -02  -01
4.0
40.5
40.5
40.5
11.00
 1030 (+36)
Jørgen Aarstad45
Sotra     +08  +01    +04  +02  -03      
4.0
26.5
26.5
26.5
22.00
 1308 (+1308)
Erlend Holgersen54
Bergens -05  +WO  -07  +09  -01    -03      -05  -02
2.0
35.0
35.0
35.0
2.00
 0741 (+741)
Bjørn Erlend Tangen54
Bergens +12  -04  -05  -08  -03  -06        +WO  
2.0
19.5
19.5
19.5
0.00
 0707 (+707)
10 
Øyvind Grøneng54
960
Bergens +02      +WO      -01        
2.0
15.5
15.5
15.5
6.00
 1133 (+25)
11 
Øivind Svae44
1184
Bergens   +02      +04            
2.0
10.5
10.5
10.5
10.50
 1424 (+25)
12 
Einar Magnussen55
930
Bergens -09  -06  -02                
0.0
12.0
12.0
12.0
0.00
 0469 (-45)

Klassevinnere:
 Mester  : FM Per Manne
 Klasse 1: WFM Anita Grnnestad
 Klasse 2: Jonatan Ekelund Time
 Klasse 3: (Ingen deltakere)
 Klasse 4: Kolbein Jrgensen
 Klasse 5: Arve Nils Hansen

Til Bergens Schakklubs hjemmeside

Laget av Eirik T. Gullaksen